ירושלים

ירושלים

ירושלים

ירושלים הינה בירת מדינת ישראל ואחת מיעדי התיירות הפופולאריים והמשמעותיים ביותר בעבור על אדם ברחבי העולם, הייחודיות של ירושלים כבירת 3 הדתות, שהם: היהדות, האסלאם והנצרות מביאה פן אחר ואופי מיוחד וייחודי לאחד מיעדי התיירות המרהיבים של ארץ ישראל.
בגלל שירושלים הינה בירת ישראל ויעד מצוין לתיירות, נופש וטיולים, ישנם בעיר מגוון רחב של בתי מלון ברמות אירוח שונות, כאשר כיום בחירת בית מלון בירושלים לחופשה יכולה להיות בחירה לא פשוטה, וזאת בגלל מספר מלונות רב, צימרים, אכסניות ובתי הארחה שנמצאים בעיר הבירה של ארץ ישראל.
צוות אתר מלונות בירושלים שמח להציג לך את כל המידע על בתי המלון השונים הנמצאים בבירת ישראל, בתי הארחה, הצימרים, האכסניות ושאר מקומות הלינה המפנקים שמציעה העיר.
באתר תוכלו למצוא מידע רחב היקף אודות האפשרויות השונות שעומדות בפניך להגיע לירושלים בכלי התחבורה השונים, אירועי התרבות והפנאי הטובים ביותר, המוזיאונים, אתרי הדת, מסלולי הטיול ואטרקציות נוספות שחייבים לראות במהלך ביקור בבירת ארץ ישראל – ירושלים.

מדינה ישראל
דרישות ויזה

בעבור ישראלים אין צורך לויזה או אשרת כניסה לעיר ירושלים, תיירים בעלי אזרחות זרה המגיעים לביקור בירושלים והסביבה נדרשים באישורי כניסה מתאימים וויזה בהתאם להנחיות ונהלי משרד החוץ ומנהל ההגירה.

שפות מדוברותעברית, אנגלית, רוסית, ערבית, צרפתית
מטבעשקל
שטח125,156 דונם
מפה

אטרקציות בירושלים

במידה והחלטת לטייל ולבקר בבירת מדינת ישראל – ירושלים, חלק מהחוויה של הטיול הינו הביקור באטרקציות השונות בעיר שמהוות חלק בלתי נפרד מהעוצמה שמעניקה ירושלים לתייר.

ירושלים הינה בירת ישראל אבל גם היעד היחיד בעולם שקדוש לשלושת הדתות, שהם: יהדות, האסלאם והנצרות.

הטיול בירושלים בין האטרקציות השונות יכול לערוך מספר ימים, וזאת בגלל מספר רב של אטרקציות שעומדות לרשות התושבים והמבקרים בעיר.

צוות אתר מלונת בירושלים ריכז עבורכם את מיטב האטרקציות הפופולאריות והטובות ביותר בהם תוכלו לבקר במהלך הטיול והסיור בעיר הבירה של ישראל.

כל האטרקציות בירושלים במקום אחד

להלן מספר אטרקציות מומלצות שלבטח יעניינו אתכם במהלך הביקור בירושלים, והם:

 • אתרי דת בירושלים – לאלו המתעניינים באתרי הקדושה הנמצאים בעיר:כל אחד המבקר בירושלים וגם אלו שלא בדיוק מבקרים ומטיילים בתדירות גבוה בעיר, יודעים שאחד מהמאפיינים החשובים אם לא החשוב ביותר שלה זה הקדושה לשלושת הדתות, שהם: היהדות, האסלאם והנצרות.ירושלים שופעת באתרי דת שונים שקרובים לליבם של מרבית מהאנשים ברחבי העולם, כי אחרי הכול כמו שאמרנו כ 90% מהאוכלוסייה ברחבי העולם מאמינה באחת משלושת הדתות שלהם שייכות כזו או אחרת לירושלים בירת ארץ ישראל.צוות אתר מלונות בירושלים ריכז עבורך את אתרי הדת החשובים ביותר והמפורסמים ביותר שתוכל למצוא בעת הסיור והביקור בירושלים בירת ישראל.אתרי הדת הפופולאריים בירושלים

  אז כפי שציינו ישנם עשרות אתרי דת שונים ומגוונים שנמצאים ברחבי ירושלים, להלן מספר מצומצם של אתרים שלבטח יעניינו אתכם בעת הביקור בעיר, והם:

  • הכותל המערבי – הקדוש ליהודים מתקופת בית שני ועד ימינו:אם היו נותנים לכל אחד לבחור את האתר הקדוש ביותר ליהודים בעולם, אין בכלל ספק שהדבר הראשון שהיה עולה לכל אחד בראש הוא הכותל המערבי הנמצא בירושלים בירת ישראל.הכותל המערבי הינו אחד מארבעת הקירות התומכים שמקיפים את הר הבית מעל אלפיים שנה עוד מתקופת בית שני.באזור הכותל שני אזורי תפילה, האזור הימיני הינו לתפילת נשים והאזור השמאלי הינו לתפילת גברים, כאשר בין אזורי התפילה חוצצת גדר הפרדה על פי הדת וההלכה.רחבת הכותל שנחשבת לאחד מהמקומות הקדושים בישראל הינה אחד מהמקומות התיירותיים הגדולים שקיימים בעיר, בה מבקרים מדי יום אלפי תיירים מישראל והעולם.

   חשיבותו של הכותל המערבי לדת היהודית

   הכותל המערבי הינו מקום התפילה הקדוש ביותר בעבור היהודים, כאשר חשיבותו הדתית, לאומית והיסטורית לעם היהודי הינו בעל חשיבות גבוהה במיוחד.

   מדי יום מגיעים אלפי יהודים לכותל על מנת להתפלל ולהכניס פתקי בקשה על פי האמונה בחריצי האבנים של הקיר המערבי.

   התקופה בה ניתן לראות את כמות המתפללים הגדולה ביותר בכותל המערבי, זה בלי שום ספק בזמן תפילת הסליחות כל נדריי שמתקיימת ביום בערב יום הכיפורים.

   באזור רחבת הכותל המערבי קיים כיום בית כנסת אורתודוקסי שבו נערכים תפילות מדי יום, כאשר חשוב לציין שישנה הפרדה בין הנשים לגברים בדיוק כמו במהלך התפילה על קיר הכותל המערבי.

   הכותל המערבי כאטרקציה תיירותית

   בנוסף לחשיבותו המיוחדת של הכותל לדת היהודית, אין ספק שאחת ההכנסות העיקריות והיתרון המובהק ממקום זה מגיעה בעיקר מתיירות, מה שמאפשר לירושלים בפרט להיות עיר תיירות שאליה מגיעים מיליוני תיירים מדי שנה מרחבי כל העולם.

   בנוסף לתיירים המגיעים מחו"ל בגלל קדושת המקום ובגלל חשיבותו ההיסטורית, ניתן לראות שמדי שנה נעשים ברחבת הכותל טקסים ממלכתיים, החל בטקסי השבעה של צה"ל ועד אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

   נכון לשנת 2010 מבקר בכותל כל שנה כ 8 מיליון מבקרים, מה שמביא את אתר הדת הנ"ל, לאטרקציה התיירותית הגדולה בישראל, מה שמעניק בין השאר לירושלים את האופי כעיר תיירות לכל דבר.

   כמו כל דבר גם על הכותל המערבי קיים כיום עימות פנימי וחילוקי דעות בין אנשי דת ואנשי מדינה, שחולקים את דעתם בנושא המקום וקדושתו, אך בשל המצב הרגיש והעדין בנושא הנ"ל אנו נסתפק בתפילה ונאמר "אמן".

  • ויה דולורוזה – שעל פי האמונה נוצרי שם עבר ישו ובסופו נצלב:אחד מהאתרים הקדושים ביותר לנצרות ברחבי העולם שנמצא בירושלים זאת הויה דולורוזה, בעברית פירוש השם הינה "מסלול הייסורים", על פי האמונה הנוצרית ויה דולורוזה הינה המסלול שבה ישו עבר מתחילתו ועד סופו בה הוא נצלב.מסלול ההליכה של הויה דולורוזה מתחיל במקום המשפט של ישו ברובע המוסלמי ומסתיים בגבעת הגולגולתא, פירוש השם בעברית "דרך הייסורים" היא בגלל הייסורים הרבים שעבר ישו בהליכתו דרך זו.על ויה דולורוזה בירושליםתחילתה של מסלול ויה דולורוזה בירושלים הינה מתחילה מהרובע המוסלמי שבחומות העיר ומסתיימת לה באתר כנסיית הקבר שברובע הנוצרי.

   ויה דולורוזה כוללת כ 9 תחנות עצירה מתוך 14, שנמצאות בסמטאות העיר העתיקה בירושלים, והם:

   • נקודת העצירה הראשונה הינה מקום משפטו שי ישו בבית המשפט ברובע המוסלמי.
   • נקודת עצירה שנייה ברחוב ויזה דולורוזה.
   • תחנות העצירה השלישית עד החמישית נמצאות בשכונות רחוב הגיא.
   • תחנות העצירה השישית עד השמינית נמצאות בחלקו הדרומי של רחוב דולורוזה.
   • תחנת העצירה התשיעית ממוקמת בחצר הקופטית שבסמוך לכנסיית הקבר.
   • כל חמש נקודות העצירה האחרונות נמצאות בתוך כנסיית הקבר.

   ויה דולורוזה כאטרקציה תיירותית בירושלים

   רחוב הויה דולורוזה וסיור במסלול בו עבר ישו את הייסורים, הינה אחת מהאטרקציות הפופולאריות ביותר על ידי התיירים הנוצרים המגיעים לבקר בירושלים, מסלול הייסורים של ישו הינה אחת הסיבות העיקריות שמביאה לעיר מדי יום אלפי תיירים בשביל לראות מקרוב את שעבר ישו.

   עיריית ירושלים סימנה את כל תחנות העצירה של ויה דולורוזה בלוחות מתכת על גבי קירות הרחוב וכמו כן על ידי ריצוף הכניסה לכל תחנה.

   מדינת ישראל ועיריית ירושלים רואה חשיבות רבה באתר זה כאטרקציה תיירותית מהחשובות ביותר שקיימות בעיר ומביאה לירושלים מדי יום אלפי תיירים הלנים ומתארחים במלונות הנמצאים בירושלים והסביבה.

  • מסגד אל אקצה - המוכרת ככיפת הסלע הקדושה לאסלאם ונמצאת בהר הבית:אחד מאתרי הדת הקדושים ביותר לדת האסלאם הינו מסגד אל אקצה הממוקם על הר הבית בירושלים, ניתן לזהות את המסגד עצמו ככיפת זהב הבולטת מעל פני העיר מכל נקודה.פירוש השם מסגד אל אקצה בערבית הינו "המסגד הרחוק ביותר שקיים", כאשר כיום דת האסלאם רואה חשיבות רבה בקיומו והמשך תפעולו על ידי המתפללים המגיעים מדי שבוע לתפילות יום השישי.חשיבותו של מסגד אל אקצה לדת האסלאםהמונח מסגד אל אקצה נזכר כבר בימים ההם בקוראן שהינו הספר הקדוש של המוסלמים, כאשר על פי המסורת הגיע מוחמד ממכה אל הר הבית בירושלים בשביל להתפלל.

   אל המסגד עצמו מגיעים מדי שבוע להתפלל מאות מתפללים מוסלמים, כאשר כיום משטרת ישראל ומחלקת האבטחה של העיר העתיקה מגבילים את הכניסה למקום למספר מתפללים ספציפי וגילאים וזאת בגלל התפרעויות שהיו במקום בעבר.

   המסגד עצמו נבנה בתחילתו מעץ, כאשר בשלב מאוחר יותר שופץ המקום ונבנה מאבן יציבה במקביל לבניית כיפת הסלע שהינה המקום הגבוה ביותר בחומות העיר העתיקה.

   הבנייה של מסגד אל אקצה מאופיינת במספר סגנונות בנייה שונים ומגוונים, בניהם סגנון בנייה צלבני מהתקופה שבה הייתה ירושלים בשליטת הצלבנים.

   כיום מגיעים להתפלל במסגד כ 5000 מתפללים, כאשר הינו נחשב למסגד הגדול בארץ ישראל ובירושלים בפרט.

  • כנסיית הקבר – הנמצאת ברובע הנוצרי בירושלים וקדושה לנצרות:אתר התיירות הקדוש ביותר לדת הנוצרי בירושלים הינה כנסיית הקבר הקדוש, שהינה על פי המסורת הנוצרית והאמונה הולידה וקברה את ישו.הכנסייה ממוקמת ברובע הנוצרי שבחומות העיר העתיקה בירושלים בסופה של ויה דולורוזה (מסלול הייסורים) אותו עבר ישו בדרכו האחרונה עד לרגעים האחרונים בכנסיית הקבר.כנסיית הקבר נחשבת למקום הקדוש ביותר בעבור הדת הנוצרית נחשבת למקום עלייה לרגל של אלפי צליינים ונוצרים המגיעים מכל העולם מדי יום, בשביל לראות מקרוב את מקום הולדתו וקבורתו של ישו.מבנה כנסיית הקבר בירושלים

   המבנה של כנסיית הקבר בירושלים הינו אחד מהמבנים המפוארים והמרהיבים שתוכלו למצוא בעיר, כאשר בכנסייה ישנם מספר אזורים שונים, והם:

   • חצר כנסיית הקבר – השייכת ללטינים, היוונים והארמנים.
   • קפלת הפרנקים – שהינה נקודת העצירה העשירית במסלול הייסורים של ישו כחלק מויה דולורוזה.
   • הגולגולתא – שהינו סלע עליו נצלב ומת ישו.
   • אולם אבן המשיחה – שעליו נערכה ההכנה לקבורתו של ישו.
   • השטח הארמני – שם ניתן לראות את תיאור צליבתו של ישו.

   כנסיית הקבר כאטרקציה תיירותית

   אין ספק בכלל שאחד מההשפעות הגדולות של התיירות הנוצרי בירושלים זו כנסיית הקבר, שמביאה מדי יום אלפי תיירים נוצרים, צליינים וכאלו ואחרים העולים לרגל לראות את מקום היוולדו וקבורתו של ישו.

   מדינת ישראל ועיריית ירושלים רואה חשיבות רבה בכנסיית הקבר כיעד תיירותי וכמו כן כיעד קדוש ודתי לדת הנוצרי שמאוד מוערכת בכותלי העיר.

  • כנסיית דורמיציון – הממוקמת על הר ציון בקרבת קבר דוד:כנסיית הדורמיציון הינו אחד מהאתרים הקדושים לנצרות ואחד מאתרי הדת התיירותיים החשובים ביותר שתוכלו למצוא ברחבי ירושלים.הכנסייה הינה כנסייה של המסדר הבנדיקטיני שממוקמת על הר ציון, ומכאן ניתן לה שמה "כנסיית דורמי ציון", מיקומה הינה בסמוך לשער ציון, קבר דוד וצדה הדרומי של חומת העיר העתיקה, חדי העין יצליחו להבין את מיקומה של הכנסייה על פי שמה, אף על פי שאין קשר בין הדברים.חשיבותה של כנסיית דורמיציון לנצרותלכנסיית דורמיציון חשיבות רבה בדת הנוצרית, כאשר על פי המסורת בכנסייה נרדמה מרים אמו של ישו לשנת הנצח שלה.

   לנצרות זיקה רבה להר ציון עוד מזמני הקיסרות הביזנטית והאימפריה הנוצרית הראשונה, כאשר בתקופה ההיא הכנסייה הנ"ל הייתה אחת מהכנסיות הבולטות ביותר בפעילותם שפעלו בתחומי ירושלים.

   כנסיית דורמיציון כאטרקציה תיירותית

   הכנסייה עצמה נחשבת לאחת מהמפורסמות בדת הנוצרית בגלל האמונה של מותה של מרים אמו של ישו בכנסייה הנ"ל ולכן, מדי יום פוקדים את הכנסייה מאות מבקרים ותיירים המגיעים לראות את אחד המקומות הקדושים להם.

   עיריית ירושלים ומדינת ישראל רואים חשיבות רבה בכנסיית דורמיציון, במיוחד בפן התיירותי ושימושה כאחת מהאטרקציות התיירותיות הפופולאריות המביאות לירושלים אלפי תיירים מדי יום.

  מוטב לציין שבין אתרי הדת השונים הפרוסים בעיר ישנם כאלו שהכניסה אליהם והביקור בהם הינו חופשי, וישנם כאלו שהביקור בהם דורש אישורים מיוחדים וביטחוניים ולכן, מומלץ לקרוא ולקבל את כל המידע ההכרחי בטרם מחליטים לבקר באחד מבין אתרי הדת הנ"ל.

 • אתרים בירושלים – אטרקציות לכל המשפחה ואתרי הנצחה היסטוריים:במידה והחלטת לצאת לטיול וביקור בירושלים, פרט לאתרי הדת, המוזיאונים ושאר האטרקציות באזור ישנם עוד מספר אתרים מיוחדים ובולטים שמאוד מאפיינים את העיר שמיועדים לכל המשפחה.חלק מהאתרים האלו נמצאים בין כתלי העיר העתיקה בקרבת האתרים הדתיים וחלקם נמצאים במרכז העיר.צוות אתר מלונות בירושלים ריכז עבורך מספר אתרים בירושלים שיכולים להיות מתאימים במיוחד בעבור הטיול והביקור הקרוב שלך בירושלים.

  כל האתרים והאטרקציות המיוחדות שבירושלים

  טיול של יום אחד בירושלים אינו מספיק ואף לא יומיים, ישנם מספר אתרים ואטרקציות מומלצות שהינכם יכולים לבקר בהם במהלך הטיול בעיר הבירה של ישראל, והם:

  • מייצג אור קולי באורך של 22 דקות שמסביר על אירועי המערכה.
  • מוזיאון שבו מוצגים כל הזיכרונות ממלחמת ששת הימים וזכרם של הנופלים במערכה.
  • אנדרטה לזכרם של הנופים בקרב.
  • סיור מודרך על מורשת הקרב ביום ובלילה.
  • מפגשים עם לוחמים שהיו בקרב בתיאום מראש עם הנהלת המקום.
  • הפעלות לכל המשפחה.
  •  סדנאות והרצאות.
  • ספרייה המכילה את כל החומר העיוני אודות המערכה ומלחמת ששת הימים.גבעת התחמושת – מוצר ירדני בצפון ירושלים החקוק בהיסטורית העם היהודי בישראל:גבעת התחמושת זה לא עוד אתר היסטורי אלא אתר הנצחה ממלכתי שמספר את סיפור מלחמת ששת הימים והנצחת 182 הלוחמים אשר נפלו בקרב על "גבעת התחמושת".

   רקע לאירועי גבעת התחמושת

   מלחמת ששת הימים שהביאה למדינת ישראל את המלחמה על גבעת התחמשות הנמצאת בירושלים, הינה אחד מהאירועים ההיסטוריים הגדולים ביותר שחוותה מדינת היהודים.

   במערכה נלחמו והשתתפו כוחות הצבא המובחרים ביותר של המדינה, כגון: חטיבת ירושלים, חטיבת המילואים של חייל הצנחנים, חטיבת השריון וחיל האוויר.

   המערכה נמשכה כשלושה ימים שבה גברו כוחות צבא ההגנה לישראל על כוחות הלגיון וכמו כן השתלטו על מזרח ירושלים, מיד עם סיום המערכה בתאריך ה 7 ביוני 1967 שוחררה העיר העתיקה בירושלים שבה הכותל המערבי והר הבית.

   גבעת התחמושת כאתר הנצחה ואטרקציה תיירותית

   אתר ההנצחה של גבעת התחמושת מביא למבקרים בו את הסיפור מאחורי אירועי מלחמת ששת הימים והמערכה שהתנהלה בין צה"ל לבין הצבא הירדני.

   הביקור באתר ההנצחה כולל מספר פעילויות לכל המשפחה, כגון:

   • מייצג אור קולי באורך של 22 דקות שמסביר על אירועי המערכה.
   • מוזיאון שבו מוצגים כל הזיכרונות ממלחמת ששת הימים וזכרם של הנופלים במערכה.
   • אנדרטה לזכרם של הנופים בקרב.
   • סיור מודרך על מורשת הקרב ביום ובלילה.
   • מפגשים עם לוחמים שהיו בקרב בתיאום מראש עם הנהלת המקום.
   • הפעלות לכל המשפחה.
   •  סדנאות והרצאות.
   • ספרייה המכילה את כל החומר העיוני אודות המערכה ומלחמת ששת הימים.
 • גן החיות התנ"כי – נמצא בדרום מערב ירושלים ונחשב לאחד מהפופולאריים בישראל:אחת האטרקציות הפופולאריות בעיר והאידיאליות ביותר בעבור כל המשפחה המגיעה לטייל, לסייר ולנפוש בירושלים זה גן החיות התנ"כי שממוקם לו בדרום מערב העיר ומתפרס על שטח של 250 דונם.רוצה לקרוא ולדעת יותר אודות הגן התנ"כי בירושלים..? הגעת למקום הנכון!גן החיות התנ"כי על קצה המזלג

  גן החיות התנ"כי בירושלים הוקם בשנת 1992 בתרומה של משפחת טיש המתגוררת בניו יורק, ארצות הברית.

  גן החיות עצמו תוכן ונבנה בקפידה על ידי אדריכלים מהטובים בישראל בשיתוף החברה לפיתוח ירושלים, כאשר הדברים הבולטים שניתן לשים אליהם לב במהלך הסיור והביקור בגן החיות התנ"כי, הם:

  • מערכת בריכות ומפלים המקושרים בניהם.
  • מדשאות ושטחים הכוללים פינות חמד ופינות מנוחה.
  • אגם מלאכותי שבנוי על גבי שני מפלסים לאורך הגן.
  • שבילים שנסללו במיוחד בעבור המבקרים במקום.

  מה תוכלו לראות בגן החיות התנ"כי?

  בגן החיות התנ"כי תוכל לראות מספר חיות ובעלי חיים מיוחדים שנמצאים אך ורק בגן החיות הנ"ל, כגון:

  • יונקים – אייל גמדי, ארנבון אירופאי, אגוטי, ברדלס ועוד ממשפחת היונקים.
  • עופות – אמזונה צהובת ראש, ארה ירוקת כנף, ברבור מצוי, בז אדום ועוד ממשפחת העופות.
  • זוחלים – נחש אפעה מגוון, אילנית האמזונס, זיקית מובהקת, חומט כחול לשון וכדומה.
  • דגים וחסרי חוליות – חלזון אפריקאי ענק, טרנטולה, סרטן הנחלים, תיקן וכדומה.
 • הגן הבוטני ירושלים – גן שכולו צמחייה וירק הפרוס על שטח עצום בתוך העיר:הגן הבוטני בירושלים הינו אחד מהמקומות הקסומים והמרהיבים ביופיים בעיר שכל תייר חייב לראותם, בגן הבוטני ניתן להריח ולחוות את פלאי הטבע של צמחייה ירוקה ופרחים מזנים נדירים וייחודים שמאפיינים את הגן הבוטני שבירושלים.הגן הבוטני בירושלים על קצה המזלגהגן הבוטני האוניברסיטאי בירושלים נוסד עוד בשנת 1926, כאשר בשנה הזו נרכשה הקרקע הראשונה בהר הצופים לצורך הקמת הגן, את התרומה להקמת הגן העניקה משפחת מונטג'ו לאמפורט.

  נטיעות הצמחים והפרחים בגן החלו בשנת 1931 ועד שנת 1948 פרוץ מלחמת השחרור, כאשר פרופסור אלכסנדר איג מהמחלקה לבוטניקה באוניברסיטה העברית בירושלים הוא זה שתכנן את הגן והביא לפריצתו בעקבות מחקריו הרבים בנושא.

  בשנת 1954 החלה עיריית ירושלים בהקמת גן בוטני חדש בעיר שקיים עד היום באזור גבעת רם שבמערב ירושלים, בשיא פריחתו ותפארתו של הגן נכללו בו מעל 800 מינים וזנים שונים של צמחים ופרחים, כאשר הבולטים שבניהם הם עצי סקוויה וסקוויון ענק שמתנשא לגבוה רב.

  הגן הבוטני בירושלים כיעד לתיירות

  הגן הבוטני הינה אחת מהאטרקציות האידאליות בעבור כל המשפחה, כאשר אלו המבקרים, מטיילים ונופשים בעיר הבירה של ישראל, צריכים להגיע לפחות פעם אחת בחייהם בשביל לראות את היופי המלאכותי שניטע בין תחומי הגן.

  הכניסה לגן הבוטני הינה בתשלום על פי מחירון הנהלת האתר, כאשר במקום ישנם סיורים מודרכים ופעילויות נוספות שמומלץ לבקר בהם במהלך הביקור, כגון: סיור על רכבת הפרחים, תערוכת פרחים וצמחים, ייעוץ וטיפול בצמחי נוי, קבוצת הליכה רגלית, החממה לגידול פרחים וזני צמחים וכדומה.

 • מעלית הזמן – חוויה אינטראקטיבית לכל המשפחה שתיקח אותך למסע בזמן:מעלית הזמן בירושלים הינה חוויה לכל המשפחה שלוקחת את המבקרים בה למסע מופלא אל מקומות מיוחדים ומרתקים, המקום מעוצב בצורה מיוחדת על פי אופי האטרקציה כאשר המבקרים יושבים על מושבים שנעים על צירי תנועה ונותנים לצופה במסך תחושה של תלת מימד שהינו חלק מהמסע המופלא בזמן.במעלית הזמן 102 מושבים, כאשר מרביתם נעים על 6 צירי תנועה, כך שבמידה והחלטת להגיע ולבקר במעלית הזמן בירושלים עם כל המשפחה או עם קבוצה גדולה של חברים, אין חשש ואפשר להיות בטוחים שכולם יחוו את המסע בזמן יחדיו.המסע בזמן שתוכלו לעבור

  ישנם מספר סרטים ומספר מסעות שמהם תוכלו ליהנות, והם:

  • מעלית זמן ירושלים – שתיקח אותך למסע אל ירושלים העתיקה שם תוכל לפגוש פנים אל פנים את המלך שלמה, דוד וכל הדמויות המוכרות לנו מסיפורי התנ"ך.
  • הודו המדהימה – שתיקח אותך למסע בזמן בהודו העתיקה בין הריחות והטעמים בהיסטוריה ההודית.
  • מסע אל גוף האדם – שמספר את סיפור חיוו של האדם ואת הדרך בה האדם מתמודד יומיום עם גופו.
  • מסע ביקום – בו תוכלו ליהנות ברגעי המפץ הגדול וסיור במערכת השמש, הירח ושאר הכוכבים.
 • עיר דוד – ביקור וסיור בעיר הקדומה מימי התנ"ך:עיר דוד הינו אתר ארכיאולוגי שבו שכנה ירושלים הקדומה בתקופת הברונזה התיכונה, האתר "עיר דוד" משמש כיום לגן לאומי שנמצא סביב חומות ירושלים ומנוהל על ידי רשות הטבע והגנים בישראל.העיר עצמה ממוקמת על גבעת העופל דרומית מזרחית לעיר העתיקה, ומשמשת כיום לאחת מהאטרקציות הפופולאריות ביותר בעבור המטייל והמבקר בירושלים בירת ישראל.על האתרים והמקומות בהם תוכלו לבקר בעיר דוד

  עיר דוד (ירושלים הקדומה) הוא מקום הפרוס לאורך קילומטרים, כאשר המבקר ומהטייל באזור יכול ליהנות ממגוון רחב של פעילויות, אטרקציות ומראות מרהיבים שייקחו אותך אחורה בזמן.

  בין המקומות המומלצים שכדאי לבקר בהם בעיר דוד תוכלו למצוא את:

  • בריכת השילוח
  • בית מיוחס וקברי בית דוד
  • התעלה הכנענית
  • ביצורי המעיין
  • מעיין הגיחון
  • הטיילת העליונה
  • קריית השלטון
  • בית הצופה
  • בור המים
  • הר הזיתים
  • ארמון הנציב
  • חפירות ארכיאולוגיות ואטרקציות נוספות לנוחיות המבקרים במקום.

  עיר דוד כאטרקציה תיירותי לתיירים והמטיילים בירושלים

  כל יהודי אשר מבקר לראשונה בחייו בירושלים או לחילופין לא היה בעיר דוד, חייב לראות את אחד מהמראות היפים בעולם שנשמרו על ידי החברה לפיתוח ירושלים, שדואגת לטפח ולשמור על המקום לטובת ההיסטוריה, המבקרים והמטיילים.

  מדינת ישראל ועיריית ירושלים רואים חשיבות רבה בשמירתה של עיר דוד כאטרקציה ציירות אשר מביאה מדי יום ביומו עשרות אלפי תיירים ומטיילים המתעניינים לראות את ירושלים של פעם בימי קדם.

  פרטים נוספים אודות אטרקציית עיר דוד בירושלים

  שעות פתיחת האטרקציה משתנים בהתאם לעונה ובהתאם להחלטת הנהלת המקום ולכן, מומלץ מאוד להיכנס לאתר האינטרנט של "עיר דוד" וללמוד את שעות פעילות המקום בשביל לתכנן את הסיור בצורה נכונה, כי אחרי הכל מדובר בסיור שעורך מספר שעות עד יום שלם.

  לאלו המעוניינים בסיור מדורך ישנה אפשרות להזמין בתיאום מראש סיורים דרך אתר האינטרנט של הנהלת האטרקציה בתוספת תשלום.

  בעיר דוד ישנם 2 מסלולי הליכה, כאשר האחד עובר בנקבת חזקיהו עם הליכה במים והמסלול השני אשר עובר ביבשה, מומלץ להצטייד בנעלי הליכה במים ובפנסים.

 • מנהרות הכותל – לאלו המגיעים לבקר בכותל המערבי ובעיר העתיקה:במידה והחלטת להגיע לאזור הכותל המערבי לא רק בשביל להתפלל אלא גם בשביל לטייל, אין ספק שאחת מהאטרקציות האידיאליות ביותר עבורך אלו מנהרות הכותל הנמצאות בסמוך לאזור המתפללים ורחבת הכותל המערבי.מנהרות הכותל בירושלים על קצה המזלגמנהרות הכותל אלו בעצם מחילות וחללים תת קרקעיים מתקופות שונות בעבר, שנמצאות לאורך תוואי הכותל המערבי, שהינו אחד מהמקומות הכי קדושים לעם היהודי.

  מנהרות הכותל עוברות במקומות מסוימים תחת רובעי העיר העתיקה, כמו לדוגמא תחת הרובע המוסלמי, המקום נחשב לאחד מאטרקציות התיירות הפופולאריות במדינת ישראל ובירושלים בפרט, כאשר כיום בגלל הרגישות של מנהרות הכותל שעוברת באזורים שונים בעיר העתיקה ישנם אזורים שאסורים לביקור.

  הכניסה הראשית אל מנהרות הכותל המערבי הינה מהאזור הצפוני של רחבת הכותל, כאשר מהכניסה עוברים דרך חללי הכותל ממערב למזרח עד לנקודת החיבור עם קיר הכותל.

  המבקרים במנהרות יכולים לראות מקרוב מסדרונות צרים ומיוחדים שמייחדים את התקופה של ירושלים העתיקה, כנסייה מימי הביניים, גשרים מיוחדים וחדרים מפוארים שנבנו בתקופת בית שני.

  פרטים נוספים שכדאי לדעת בטרם מבקרים במנהרות הכותל בירושלים

  מנהרות הכותל זהו אחד מהמקומות הקדושים לציבור היהודי ובגלל הרגישות הגבוהה שיש במקום, יש לכבד את כללי ההתנהגות ואת הנהלים של הנהלת האטרקציה.

  הכניסה הינה בתשלום על פי מחירון הנהלת המקום, וכמו כן ישנה אפשרות להזמנת סיורים מודרכים וסיורים המיועדים לציבור המוגבל בהתניידות ממקום למקום בתוך אזור מנהרות הכותל.

  הכניסה אסורה לבעלי חיים, כאשר שעות הפעילות הינם בימי חול החל מהשעה 08:00 בבוקר ועד שעות הערב המאוחרות, ימי ו' המנהרות נסגרות בשעה 12:00 בצהרים ובשבת המקום סגור.

 • הרובע היהודי – רובע יהודי הנמצא בשטח העיר העתיקה המתחיל מאזור הכותל המערבי:הרובע היהודי בעיר העתיקה שבירושלים הינה אחת מהאטרקציות הפופולאריות על ידי המבקרים, המטיילים והנופשים בעיר.ברובע היהודי ניתן למצוא מספר אתרים קדושים והיסטוריים של העם היהודי, כאשר חשוב לציין בנקודה זו שסיור ברובע היהודי מתאים לכל המשפחה.מיקומי של הרובע היהודי בעיר העתיקה בירושלים הינו בחלקה הדרום מזרחי של העיר, כאשר הרובע הינו אחד מארבעת הרבעים האחרים עליהם תוכלו לקרוא באתר.

  באזור הרובע היהודי גרים כיום כ 6000 תושבים שרובם יהודים דתיים, כאשר ניתן ליהנות באזור ממספר אתרי ארכיאולוגיה מוכרים, משרדי תיירות ומודיעין, מסעדות, חנויות מזכרות ומתנות וכדומה.

  אזור הרובע עצמו נפרס על שטח של כ 200 דונם שמהווה חמישית משטחה של העיר העתיקה בירושלים, כאשר ממזרח לרובע ניתן להגיע אל הר הבית, מדרום לחומות העיר העתיקה, ממערב הרובע הארמני.

  אתרי הרובע היהודי בירושלים

  ברובע היהודי בירושלים תוכלו לבקר ולסייר במספר מקומות קדושים והיסטוריים, כגון:

  • עיר דוד – שנבנתה בימי קדם בירושלים העתיקה.
  • הכותל המערבי – שהינו המקום הקדוש ביותר לדת היהודית.
  • מנהרות הכותל – מנהרות היסטוריות שנמצאות בכותל המערבי ברובע היהודי.
  • מוזיאון חצר הישוב הישן – שבו ניתן לראות מיצגים מהתקופה העותמאנית בשנת 1517.
  • מכון המקדש – שלו מרכז מבקרים גדול במיוחד שבו ניתן לראות מקרוב את המורשת היהודית בירושלים.
  • הרובע ההרודיאני – שהינו מתחם היושב במורד הגבעה הצופה להר הבית.

  סיור יום ברובע היהודי

  לאלו המגיעים לבקר בירושלים אנו ממליצים בחום על סיור ברובע היהודי בעיר העתיקה בשילוב עם סיורים וטיולים ברבעים האחרים הנמצאים בשטחה של העיר,באפשרותך לטייל ברובע היהודי בצורה עצמאית וכמו כן באפשרותך לטייל עם מפת העיר העתיקה בירושלים שנחשבת למפה הטובה ביותר כיום בישראל.

  הביקור באזור מתאים לכל המשפחה והינו ללא עלות כספית, במשרדי התיירות השונים ומשרדי המודיעין בפרוסים ברחבי הרובע תוכלו לקבל מפות ובהם המיקום המדויק של כל האתרים החשובים שאתם חייבים לראות וכמובן כל החנויות, המסעדות ושאר האטרקציות שיעשו לכם את הטיול בירושלים מהנה יותר ומפנק הרבה יותר.

 • הרובע הנוצרי – רובע נוצרי הנמצא בשטח העיר העתיקה המתחיל מאזור כנסיית הקבר:הרובע הנוצרי בירושלים הינו אחד הרבעים המתיירים ביותר שיודעת העיר העתיקה, וזאת בגלל כמות התיירים הנוצריים הגדולה שמגיעים מדי יום לבקר בשטחי העיר העתיקה.מיקומו של הרובע הנוצרי בעיר העתיקה בירושלים הינו באזור הצפון מערבי של העיר, כאשר באזור מתגוררים 6000 תושבים, בעיקר משפחות נוצריות.הסיבה שרובע זה נקרא דווקא "הרובע הנוצרי" הוא בגלל הימצאותה של כנסיית הקבר במרכז הרובע, שכאמור על פי האמונה בברית החדשה שם נולד ומת ישו.

  הרובע הנוצרי על קצה המזלג

  ישנם מספר מבנים ומספר מאפיינים בולטים המאפיינים בלי שום ספק את הרובע הנוצרי שלהם ניתן לשים לב במהלך הטיול והביקור ביעד.

  ליבו של הרובע כפי שציינו הינה כנסיית הקבר, שבסמוך אליה ניתן למצוא מספר כנסיות קטנות יותר ומנזרים, מרבית מהאזורים של הרובע מאוכלסים במוסדות דתיים שנמצאים במתחמים סגורים שהכניסה אליהם הינה למורשים בלבד.

  אחד הדברים המיוחדים שמאפיינים את הרובע הנוצרי בעיר העתיקה זה בלי שום ספק מבני המגורים של תושבי המקום, כאשר גגות הבית הינם רעפים אדומים שנראים מכל מקום במקומות הגובהים של ירושלים.

  כמובן שבנוסף לאתרים הדתיים תוכלו ליהנות במהלך הביקוש באזור ממסעדות ובתי קפה משובחים, בתי מלון ואזורי הארחה שפחות פופולאריים ביחס למלונות האחרים בירושלים, שווקים שנמצאים לאורך הרחוב הראשי שברובע, מוזיאונים שמציגים את הדת הנוצרית ואת ההיסטוריה של הנצרות בזמני ימי בית ראשון ושני, כמו לדוגמא המוזיאון של הפטריארכיה היוונית אורתודוקסית.

  מומלץ מאוד בטרם תגיע לטייל ולבקר בעיר העתיקה, לרכוש את מפת העיר העתיקה בירושלים אשר תוכל לשמש אותך לרק רק בטיול ברובע הנוצרי, אלא גם בטיולים בשאר חלקי העיר העתיקה.

  כנסיות ומנזרים שנמצאים ברובע הנוצרי

  אלו המתעניינים דווקא בדת הנוצרית ומעוניינים לראות את הכנסיות הפופולאריות שפועלות במקום, להלן רשמיה קצרה של הכנסיות הנמצאות במקום, והם:

  • כנסיית הקבר הקדוש.
  • כנסיית אלכסנדר נבסקי.
  • כנסיית הגואל.
  • כנסיית יוחנן המטביל.
  • המנזר היווני.
  • מנזר המלך.
  • מנזר בן סלווטורה.
 • הרובע המוסלמי – רובע מוסלמי הנמצא בשטח העיר העתיקה שם תוכלו ליהנות משווקים וקניות:הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים הינו הרובע הגדול ביותר מבין 4 הרבעים, כאשר כיום חיים ברובע עצמו כ 22,000 תושבים שמרביתם מוסלמים ממעמד סציו-אקונומי נמוך יחסית.בעבר התגוררו ברובע גם תושבים יהודים ונוצרים, אך בראשיתה של המאה ה 20 עזבו תושבים אלו את הרובע בעקבות הפרעות שהיו באזור.הרובע המוסלמי על קצה המזלג

  את הרובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים ניתן לחלק ל 3 חלקים, והם:

  • האזור הצפון מזרחי של הרובע שממוקם בין חומות העיר לבין רחוב ויה דולורוזה המפורסם, האזור הנ"ל פחות תיירותי ואפשר לוותר עליו במידה והחלטת להגיע ולסייר באזור.
  • האזור המקיף את הר הבית שבה ניתן למצוא מבנים מיוחדים מהתקופה הממלוכית, כגון: מדרסת תנכזיה, המחכמה, שוק הכתנים, ספריית ח'אלדייה ועוד רבים וטובים.
  • אזור המשולש שמוכר בזכות השווקים הרבים שבו והמבנים השונים שנמצאים באזור.

  אזור הרובע המוסלמי נחשב לאחד מהאזורים הרגישים ביותר בעבור היהודים וזאת בגלל קרבתו של הרובע להר הבית, ובגלל הרגישות הגבוהה משתדלת מדינת ישראל ועיריית ירושלים לכבד את תושבי המקום בכל נושא התיירות והאטרקציות הקיימות באזור.

  כמובן שבאפשרותך לטייל באזור בצורה עצמאית בעזרת מפת העיר העתיקה בירושלים, או לחילופין בעזרת מדריך טיולים מנוסה ומיומן אשר מכיר את האזור בצורה טובה ומקצועית.

  מבנים ואטרקציות ברובע המוסלמי

  אלו המגיעים לבקר ולטייל באזור הרובע המוסלמי שבעיר העתיקה בירושלים יכולים ליהנות ממגוון אטרקציות ומקומות שונים שיש בהם עניין לתייר, כגון:

  • מדרסות ואכסניות מהתקופה הממלוכית.
  • מדרסת תנכזיה.
  • ספריית ח'אלדיה.
  • ארמון הגבירה טונשוק.
  • בית הספר לבנים "אל עומריה".
  • שוק הכתנים.
  • רבאט אל מנצורי.
  • מסגד ג'לאל א-דין רומי.
  • מסגד הצריח האדום.
  • מבנים שונים בהר הבית שפונים לצדו החיצוני של הרובע המוסלמי.

 

 • הרובע הארמני – הרובע הארמני של העיר העתיקה בירושלים:הרובע הארמני בירושלים הינו הרובע הקטן ביותר בין כל הרבעים שפרוסים ברחבי העיר העתיקה, כאשר הרובע עצמו הינה שכונה בתוך העיר שמרביתה מוקפת בחומות ושייכת למנזר הארמני שנמצא במקום.מספר התושבים ברובע הארמני עומד כיום בממוצע על 1000, כאשר מאחורי הרובע עומד סיפור אורך של היסטוריה ונפלאות שאותו ניתן לגלות בעת סיור במקום.הרובע הארמני על קצה המזלגכפי שציינו הרובע הארמני הינו שטח קטן יחסית בתוך העיר העתיקה בירושלים שמוקף כולו בחומות, כאשר הרובע עצמו נסגר מדי ערב בשעה 22:00, כאשר לאחר מכן רק תושבי המקום מורשים להיכנס בשערי הרובע.

  תושבי המקום נחלקים לשניים, החלק הראשון אלו הנזירים שעובדים במנזר ומתקיימים מקצבאות ותרומות שניתנות ממבקרים ומטיילים שמגיעים לאזור, כאשר החלק השני של התושבים הינם חילוניים שמשלמים שכר דירה למנזר.

  בתוך אזור הרובע ומחוץ למנזר ניתן למצוא את מתחם סנט מרק השייך לכנסייה הסורית, וכמו כן את כנסיית המשיח בקרבת המבנים הנמצאים במקום.

  מומלץ מאוד לבקר ברובע הארמני במסגרת טיול בעיר העתיקה, הסיור הינו קצר יחסית בגלל גודלו של המקום, אך מומלץ בחום לכל המשפחה, באפשרותך לטייל בצורה עצמאית ברובע הארמני או לחילופין בעזרת מפת העיר העתיקה בירושלים אשר תעזור לך בעת הביקור באזור.

חשוב לציין שמרבית מהאתרים נמצאים במרחק נסיעה קצר יחסית אחד מהשני, כך שבסופו של יום האפשרות להתנייד מאטרקציה אחת לשנייה יכול להתבצע בעזרת כלי התחבורה הציבוריים הפרוסים ברחבי העיר.

כמו כן מומלץ ואף חשוב לבצע בירור מקדים על שעות הפעילות של כל אטרקציה אותה ציינו ברשימה הנ"ל, וזאת בעקבות ימים וזמני פעילות שונים בהתאם להנהלת האטרקציה.

 • מוזיאונים בירושלים – לאלו שרוצים לראות את ירושלים של פעם:מה יכול להיות טוב יותר מאשר ביקור במוזיאונים הטובים ביותר שבירושלים שיעניקו לך רקע כללי אודות ההיסטוריה הרבה של 3 הדתות אשר להם ירושלים מקודשת, על ההיסטוריה הארוכה מתקופת בית שני ועל נושאים נוספים שיכולים לרתק ולעניין אותך במהלך הביקור בעיר.צוות מלונות ירושלים ריכז עבורך מספר מוזיאונים מומלצים שבהם תוכל לבקר במהלך הטיול והביקור בעיר הכי קדושה בעולם.

  כל המוזיאונים בירושלים במקום אחד

  להלן מספר מוזיאונים מומלצים בהם תוכלו לבקר במהלך הטיול והסיור בירושלים, והם:

  • בית עגנון:בית שמואל יוסף עגנון או בקיצורו ש"י עגנון הינו ביתו של אחד מהסופרים העבריים הגדולים ביותר שגדלו במדינת ישראל, בית עגנון ממוקם בשכונת תלפיות בירושלים ומשמש כיום למוזיאון שמוקדש כל כולו לתולדות חייו של הסופר האהוב.במוזיאון בית עגנון תוכלו ליהנות בכנסים ואירועים המתקיימים בתאריכים ספציפיים, טיולים, סיורים מודרכים, הרצאות ענייניות וכמובן ביקור בספרייה הגדולה של ש"י עגנון בתיאום מראש עם הנהלת המוזיאון.אודות מוזיאון בית ש"י עגנוןבית עגנון הנמצא בירושלים הינו אחד מהמוזיאונים המוכרים והפופולאריים ביותר, בבית עגנון נכתבו מרבית מהסיפורים והרומנים של הספרות העברית במאה ה 20, כגון: סיפור פשוט, שירה, תמול שלשום ועוד רבים וטובים.

   ש"י עגנון הינו אחד מהסופרים המוערכים והמוכרים שחיו במדינת היהודים, כאשר חשוב לציין שעגנון זכה בפרס נובל לספרות מטעם מדינת ישראל על יצירותיו וספרותו.

   בית עגנון נבנה בשנת 1931 על ידי שכנו של עגנון פריץ קורנברג שעלה לישראל מגרמניה, כאשר עיצובו של הבית אופייני מאוד לשנות ה 30 המוקדמות של המאה הקודמת.

   קומת הקרקע של הבית הייתה למחיית משפחת עגנון ואילו הקומה העליונה הייתה מיועדת אך ורק לעבודתו של עגנון.

   אלו שיגיעו לבקר במוזיאון בית עגנון יוכלו לראות מקרוב את ספרייתו של עגנון שבה ספרים שונים ומגוונים, כגון: סידורי תפילה, ספרי קבלה וחסידות, ספרי פיוטים וכדומה.

   המצחיק שבדבר היה שש"י עגנון היה נוהג לכתוב אך ורק בעמידה למרות חדר העבודה שבנה עבורו, כאשר את ההרגל רכש בעיקר מלימודיו בבית המדרש.

   הפיכת בית עגנון למוזיאון תרבות וחינוך

   ש"י עגנון נפטר בשנת 1970, כאשר לאחר מכן החליט ראש עיריית ירושלים לפתוח את ביתו לקהל הרחב כמרכז ספרות וסיפור חיוו של ש"י עגנון.

   רק בשנות ה 80 המאוחרות התבצעו בבית עגנון שיפוצים נרחבים בשביל להתאים אותו לאופי המקום, כאשר במהלך השיפוץ הוסרו חדרי השינה, המטבח וחדר האוכל שכיום משמשים לאולמי הרצאות, כנסים ואירועים מיוחדים לתרבות וחינוך.

   רק בשנת 2009 נפתח מחדש בית ש"י עגנון לאחר שבשנת 2006 התגלו בבית ליקויים בטיחותיים חמורים, שבגללם היו צריכים עיריית ירושלים לסגור את המתחם ולשפצו בשביל להמשיך את המסורת ואת אירועי התרבות והחינוך המתקיימים במקום.

  • מוזיאון ארצות המקרא:מוזיאון ארצות המקרא בירושלים הינו מוזיאון לכל המשפחה אשר נוסד על ידי ד"ר אלי בורובסקי בשנת 1992 וזוכה להכרה בינלאומית כאחד ממרכזי התרבות והחינוך הפופולאריים במזרח התיכון ובעולם כולו.מוזיאון ארצות המקרא בירושלים הינו המוזיאון היחיד אשר מציג את ההיסטוריה הארוכה של תקופת המקרא (התנ"ך), תוך מעקב אחרי כל השלבים שעברו אלו שחיו בתקופת המקרא.במוזיאון תוכלו למצוא מגוון רחב של חפצי אומנות, כגון: כדי חרס עתיקים, עדויות לאירועים מיוחדים ופופולאריים שקרו בתקופת המקרא על בסיס סיפורים מוכרים מהתנ"ך ועוד.במוזיאון ניתנת גם במה לתקופת ההיסטוריה של הנצרות הקדומה מתקופת הציוויליזציה, שאותה חקר לעומק ד"ר בורובסקי יחד עם משפחתו שעזרה לו להקים את אחד מהמוזיאונים המפורסמים בירושלים.

   ההיסטוריה של מוזיאון המקרא מאז ועד היום

   ד"ר אלי בורובסקי נולד בוורשה שבפולין ולמד בישיבת מיר ולאחר מכן בבית הספר הרבני בפירנצה" במשך שנותיו למד בעוד מספר מוסדות השכלה אשר מתמקדות בקורסים מתלמוד היהודי בניהם המכון התנ"כי של האפיפיור ברומא, הסורבון, אוניברסיטת ג'נבה וכדומה.

   ד"ר בורובסקי הצליח לאסוף במשך כל חייו חפצי אומנות מהמזרח הקדום, כתבים קדומים ועוד, וזאת משנת 1939 לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה.

   בשנת 1982 התחילה בפועל את עבודת בניית המוזיאון של ד"ר אלי בורובסקי יחד עם אשתו בתיה אותה נשא בשנה זו, כאשר רק בשנת 1992 נפתחו שערי המוזיאון לציבור הרחב ומאז השאר שייך להיסטוריה.

   אדון בורובסקי השאיר אחריו חלום ואת אחד מהזיכרונות והעדויות הגדולות ביותר לתקופת המקרא, כאשר כיום המורשת נשמרת על ידי צוות הנהלת המוזיאון ועיריית ירושלים שרואים חשיבות עליונה בהפעלת המוזיאון לציבור הרחב.

  • מוזיאון גבעת התחמושת:מוזיאון גבעת התחמושת בירושלים הינו אחד מהמוזיאונים המוכרים והפופולאריים בעיר המנציח את אירועי גבעת התחמושת והקרב שהתחולל במקום בתקופת מלחמת ששת הימים.אירוע גבעת התחמושת על קצה המזלגכידוע לכולנו מלחמת ששת הימים הינה אחת מהמלחמות ההיסטוריות של מדינת ישראל, כאשר במהלך המלחמה הנ"ל נלחמו כוחות צה"ל המובחרים בכוחות הלגיון שניסו להשתלט על ירושלים.המערכה בגבעת התחמושת נמשכה כ 3 ימים והסתיימה בתאריך ה 7 ליוני 1969, עם שחוררה של העיר העתיקה בירושלים שבה ממוקם הכותל המערבי והר הבית.

   על מוזיאון גבעת התחמושת

   גבעת התחמושת מחולק לשני אזורים עיקריים בעבור המטיילים והמבקרים, האחד הינו האזור בו נלחמו חיילי צה"ל אל מול הירדנים, החלק השני הינו המוזיאון אשר מציג את אירועי המלחמה ואוסף מיוחד של כלי נשק שנאספו לאחר המלחמה.

   כמו כן במוזיאון גבעת התחמושת ניתן ליהנות ממגוון רחב של אטרקציות ופעילויות לכל המשפחה, אשר יביאו לך את כל המידע שאותו צריך לדעת אודות אחד הקרבות ההיסטוריים של מדינת ישראל.

  • מוזיאון האסלאם בירושלים:המוזיאון לאומנות האסלאם בירושלים הינו אחד המוזיאונים המרתקים והמעניינים שתוכלו לפגוש במהלך הביקור והטיול בירושלים.אחת מהתערוכות המפורסמות והפופולאריות ביותר המתקיימות במוזיאון האסלאם בירושלים הינה "תערוכת השעונים".אודות מוזיאון האסלאם בירושליםמוזיאון האסלאם בירושלים הינו אחד מהוותיקים שבעיר אשר ממוקם בסמוך לבית הנשיא ותיאטרון ירושלים, במוזיאון ניתן למצוא מגוון רחב של סיפורים ירושלמיים.

   את המוזיאון ייסדה גברת ורה סלומונס שפעלה להקמת המוזיאון בשנת 1925, אחת המטרות המרכזיות שעמדו לפני גברת סלומונס הייתה להביא להבנה הדדית ופיתוח התרבויות השונות שקיימות בירושלים.

   במשך השנים התעניינה מייסדת המוזיאון בתרבות ובאמנות האסלאמית, מה שהוביל להקמת יד ל.א מאיר שתומכת עד היום בהפעלת המוזיאון.

   אוסף השעונים במוזיאון האסלאם

   אוסף השעונים שמוצג במוזיאון הינו אחד מהאירועים העצובים והשמחים שקרו למוזיאון האסלאם באותה נשימה, בתאריך ה 16 לאפריל 1983 נפרץ אולם השעונים במוזיאון, שמחצית מאוסף השעונים הנדירים שמוצגים במוזיאון נגנבו.

   האוסף של השעונים היה שייך לסר דיוויד סולומונס שהקימה את המוזיאון והביאה להיווסדה במהלך השנים.

  • מוזיאון היכל שלמה:מוזיאון היכל שלמה על שם וולפסון הממוקם בירושלים הינו אחד מהמוזיאונים המפורסמים והפופולאריים שעוסק כל כולו בזהות היהודית והישראלית באמצעות תצוגות ותערוכות מתחלפות, כגון" מורשת ווידאיקה, סמלי הזהות היהודית, ההיסטוריה התרבותית של ישראל וכדומה.במוזיאון תוכלו ליהנות מאוסף ייחודי ומיוחד מתקופת בית שני ועד היום הזה מקהילות יהודיות שונות ברחבי העולם.בין האטרקציות המפורסמות שתוכלו ליהנות מהם במהלך הביקור במוזיאון היכל שלמה הינו בית כנסת "רננים" שמציג את ארון הקודש מהמאה ה 18 מאיטליה.עוד תוכלו לבקר בגלריית המבואה (תערוכות מתחלפות) של במוזיאון וכמו כן בתצפית הפנוראמית שנשקפת מגג בניין המוזיאון.

   תצוגות ותערוכות קבועות במוזיאון היכל שלמה

   ישנם מספר תערוכות קבועות שאולי יעניינו אותך במהלך הביקור במוזיאון היכל שלמה, והם:

   • ערכים של קדושה – כלי הקודש וסמלי הקודש של העם היהודי.
   • אומנות יהודית בגובה העיניים – חפצים וסיפורים מתקופת חורבן בית המקדש.
   • לשכת הרב הרצוג – ספרייתו הפרטית והנצחתו של הרב הרצוג זצ"ל.
   • ולינה כמשל לזהות יהודית – תערוכה של 300 ספרי תורה שהובאו מווילנה לישראל.
   • מוזיאון ותיאורי בית המקדש – תערוכה המציגה את עיר הקודש ובירת ישראל ירושלים.
 • מוזיאון המדע ירושלים:מוזיאון המדע בירושלים הינו מוזיאון לכל המשפחה שנחשב לאחד מהפופולאריים בתחומו, כאשר מטרתו והנושא המרכזי בו הוא כפי שחשבתם – מדע.את המוזיאון תוכלו למצוא בשדרת המוזיאונים שבירושלים במרכז העיר.במוזיאון ניתן ליהנות ממגוון מייצגים ותערוכות שונות ומגוונות, כגון:
  • עקרונות, תופעות ומהות הטכנולוגיה.
  • הצגת תופעות היום יום הנקשרות למדע ולטכנולוגיה.
  • מוצגים אינטראקטיביים שמלווים במגוון פעילויות שמעמיקות את ההבנה והחוויה של במדע והטכנולוגיה.

  מוזיאון המדע בירושלים מיועד לקהל הרחב ולכל המשפחה, כאשר כל אחד בכל גיל יכול ליהנות מביקור וסיור במוזיאון.

  לא מעט מוסדות חינוך בישראל מגיעות מדי יום ביומו לבקר במוזיאון תחת סביבת לימוד טכנולוגית ומיוחדת שמפעילה את מכלול החושים של אותו מבקר.

  תערוכות פופולאריות שמוצגות במוזיאון המדע והטכנולוגיה

  ישנו מגוון רחב של תערוכות פופולאריות שמוצגות באופן קבוע במוזיאון המדע, כגון:

  • חדשנות בע"מ – מופע שמציג את כל פלאי הטכנולוגיה החדשים במאה ה 21.
  • לגעת במים – בריכות מים העוסקים בקשר שבין המדע לבין המים.
  • סיבוב בלונה פארק – תערוכה המציגה את חוקי הפיזיקה שכולנו חווים בעת בילוי בלונה פארק.
  • מדע זה כל הסיפור – שאלות ותשובות פופולאריות שאותם כולנו שואלים מדי יום.
  • מה הקשר – תערוכה המציגה את מאחורי הקלעים של ההתקשרות בין אנשים ובעלי חיים.
  • לאור החשמל – כל מה שחשוב לדעת מאחורי החשמל שמניע ונצרך על ידי כולנו.
  • מים לירושלים – תולדות הבאת המים לירושלים.
  • המוח – שהינה תערוכה וירטואלית שמוצגת מזה שנים במוזיאון המדע בירושלים.
  • תערוכות העבר – סקירה על תערוכות העבר אשר הוצגו במוזיאון למדע ירושלים.
 • מוזיאון הרצל:חוזה המדינה והאיש שבגללו כולנו חיים היכן שאנו חיים זהו בנימין זאב הרצל, במוזיאון תוכלו ליהנות ממגוון פעילויות ואטרקציות שונות ומגוונות החל ממופע אורקולי מרהיב במשך 60 דק' שיעורר את המבקרים והאורחים במוזיאון את התהליך שעבר הרצל מרגע החלטתו על הקמת מדינת היהודים ועד הקמת המדינה בפועל.אורחי מוזיאון הרצל יכולים ליהנות שותפים בשאיפותיו של הרצל ואכזבותיו במהלך המסע האישי, כאשר שיא הביקור במוזיאון הינו  הקרנת המיצג האורקולי.אודות מוזיאון הרצל בירושליםמוזיאון הרצל בירושלים הינו מרכז חינוכי ותרבותי המציג את חוזה מדינת היהודים הרצל אשר מפגיש את המבקרים והאורחים עם מייסד התנועה הציונית.

  במוזיאון הרצל תוכלו ליהנות כמובן מסיורים מודרכים בכל חלקי המוזיאון ושאר אזורי בית העלמין הצבאי והאתרים הממלכתיים שנמצאים בירושלים ובסביבת הר הרצל.

  הרעיון העומד מאחורי מוזיאון הרצל הינו להשפיע ולהבין את דרכו של הרצל מרגע קבלת החלטה על הקמת מדינה יהודית ליהודים ברחבי העולם.

  המוזיאון הוקם בשיתוף המחלקה לפעילות ציונית של ההסתדרות הציונית העולמית שאותה ייסד, ניחשתם נכון, בנימין זאב הרצל, וזאת בשיתוף קרן ירושלים וקרן קיימת לישראל, משרד החינוך, ואוצר התיישבות היהודים.

  המוזיאון עצמו מחולק ל 4 חלקים ואזורים עיקריים, והם:

  • דרכו של הרצל אל הציונות.
  • הרצל בפוליטיקה הציונית.
  • חדרו של הרצל.
  • מדינת ישראל מול אלטנוילנד.
 • מוזיאון חצר הישוב הישן:מוזיאון חצר הישוב הישן בירושלים הינו מוזיאון על שמו של יצחק קפלן שממוקם בעיר העתיקה ברובע היהודי, אלו המבקרים באזור הכותל המערבי ובאזור הרובע היהודי בירושלים מוזמנים ליהנות מאחד המוזיאונים המפורסמים ביותר בירושלים בירת ישראל.הדבר הייחודי הראשון שתיפגשו בו במהלך הכניסה למוזיאון הינה הכניסה הצרה והאפלולית בעלת התקרה המעוגלת שבה 3 כניסות, הכניסה הראשונה הינה כניסה המובילה לחצר הפנימית, הכניסה השנייה הינה כניסה המובילה לחצר נוספת שקיימת במוזיאון והכניסה השלישית הינה לחדר שבו גרה משפחה שחיה במקום.הבניין בו הוקם המוזיאון הינו בניין שנבנה בסביבות המאה ה 15 או ה 16, כאשר הבניין עומד כיום על חורבות בניין עתיק יותר על פי חקירות ארכיאולוגיות שבוצעו במקום בעבר.אודות מוזיאון חצר הישוב הישן בירושלים

  הדבר המרכזי העוטף את הביקור במוזיאון חצר הישוב הישן בירושלים הינה לידתו של רבי יצחק לוריא האר"י בשנת 1534 שנולד בבית זה, הרבי היה חי במקום עד לגיל 20 כאשר לאחר מכן נדד למצרים ללמוד מסחר ובגיל 36 התעניין בחזרה לירושלים אך לא התאפשר לו בגלל הפרעות שחלו בתקופה ההיא באזור ירושלים העתיקה.

  בגלל שהחדר בו נולד רבי יצחק לוריא נשאר שומם הפך החדר במשך השנים והדורות לבית כנסת מוסווה שהיה קיים בתקופה העותומאנית, היהודים אשר היו חיים בימים ההם סידרו את החדר כמו בית קפה וכך מנעו מהמשטר הטורקי לדעת על קיומו של בית הכנסת בבית.

  במוזיאון תוכלו לראות מייצגים וחפצים ששומרו מהתקופה הקדומה בבית, כגון:

  • מכונת תפירה.
  • תנור מחמר.
  • מכתש אבן.
  • וילון פישתן.
  • שולחן נחושת.
  • מיטת שמיים.
  • עששיות מפח.
  • מקום ייצור היין.
  • ארון מטבח.
 • מוזיאון יד ושם:מוזיאון יד ושם בירושלים הינו אחד מהמוזיאונים החשובים והפופולאריים ביותר בעבור העם היהודי והיסטורית השואה בפרט.המוזיאון נוסד בשנת 1953 מטעם מדינת ישראל בהתאם ל"חוק זיכרון השואה והגבורה – יד ושם", שמטרתו העיקרית הינה להביא לתודעת הציבור היהודי ושאר העולם את תולדותיו והנצחת סיפורו של העם היהודי בתקופה השואה.בתקופת השואה נספו כ 6 מיליון יהודים שהנחילו מורשת ארוכה שאותה יזכרו לאורך דורות, כאשר רגע ההנצחה המשמעותי ביותר הינה צפירת הדומיה שמושמעת ביום השואה בה נערכים ברחבי ישראל מגוון רחב של טקסים שבראשם הטקס שנערך במוזיאון יד ושם.אודות מוזיאון יד ושם בירושלים

  מוזיאון יד ושם בירושלים הינו מרכז עולמי המרכז בתוכו את כל סיפורם של העם היהודי בתקופת השואה, המוזיאון מנציח את שש מיליון היהודים שנרצחו במהלך מלחמת העולם הראשונה ואת סיפור האנטישמיות הגדול שהתחולל בעולם במהלך התקופה ההיא.

  הביקור במוזיאון הינו חובה על כל יהודי אשר שייך לעם אשר חווה את השואה, כאשר במוזיאון ניתן לראות מגוון רחב של תמונות שצולמו בתקופה ההיא, כלי מלחמה שנאספו לאחר הכיבוש על הנאצים, סרטונים שמוצגים באולמות הקרנה מיוחדים ועוד.

  במוזיאון נמצא הארכיון הגדול ביותר בעולם אודות העם היהודי ואודות הזוועות שהתחוללו בתקופת השואה, כאשר במרכז הארכיון ישנו מרכז שבו ניתן לאתר קרובים אשר חיו בתקופת השואה וכמו כן תרומות אשר ניתן להעניק למרכז יד ושם בשביל להמשיך ולטפח וכמובן לזכור ולא לשכוח.

 • מוזיאון ישראל ירושלים:המוזיאון המפורסם ביותר בירושלים והפופולארי ביותר שמקבל את כמות המבקרים הגדולה ביותר הינו מוזיאון ישראל שנמצא בירושלים.המוזיאון נוסד בשנת 1965 בעזרת תורמים רבים ברחבי העולם וחוג פטרונים רחב במיוחד, כאשר במקום ניתן ליהנות מאוספים שונים ומיוחדים שמשקפים את התרבות החומרית של העם היהודי, ישראל ושאר העולם.המוזיאון עצמו הוא בעצם מוסד תרבותי מהגדולים ביותר במדינת ישראל ובעולם, שבו תוכלו למצוא 4 אזורים ואגפים מרכזיים, שבהם:
  • אגף בצלאל לאומנות.
  • אגף ברונפמן לארכיאולוגיה.
  • אגף מנדל לאומנות ותרבות יהודית.
  • אגף הנוער והחינוך לאומנות מודרנית.

  אחד מהאזורים המיוחדים ביותר במוזיאון הינו היכל הספר שבו ניתן לראות את המיצגים מן החשובים ביותר בתגליות הארכיאולוגיות, כגון: מגילת מדבר יהודה.

  בנוסף להיכל הספר ניתן ליהנות בביקור במוזיאון ישראל בירושלים מדגמים שנבנו ומראים את ירושלים בימי בית 2, כמו כן אזור נוסף שפופולארי מאוד הינו גן האומנות על שם בילי רוז שהינו אחד מהגדולים בעולם ומהיפים שנבנו במאה השנים האחרונות.

  באגף הנוער של המוזיאון ניתן ליהנות מסדנאות ופעילויות שונות ומגוונות שבהם פועלים בעיקר תלמידי בתי הספר השונים מרחבי הארץ המגיעים מדי יום ביומו לבקר וליהנות במוזיאון ישראל בירושלים.

 • מוזיאון מגדל דוד:מוזיאון מגדל דוד בירושלים הינו אחד מהמוזיאונים המפורסמים והפופולאריים בירושלים שממוקם באזור העיר העתיקה והכותל המערבי.מיקומו המדויק של המוזיאון הינו בסמוך לשער יפו שהינו אחד מהשערים ההיסטוריים לכניסה לעיר העתיקה בירושלים בירת ישראל.מה ניתן למצוא במוזיאון מגדל דוד בירושלים?במוזיאון מגדל דוד תוכלו ליהנות ממגוון של מראות מרהיבים ונדירים שמציגים את סיפורה של העיר ירושלים, כל אחד מאיתנו מכיר ויודע את האירועים השונים אותה עברה ירושלים במהלך השנים של תקופת חורבן בית ראשון ותקופת בית שני, כאשר במוזיאון ניתן לקבל את העדויות והמראות איך נראו הזמנים ההם וכיצד חיו התושבים בתקופה הקדומה.

  במוזיאון ניתן לראות את הסיפור האמיתי של ירושלים בירת ישראל, תוך הבנת האירועים הבולטים שבנו את ירושלים באך השני לפני הספירה.

  התצוגה הקבוע במוזיאון ממחישה את תולדות העיר לאורך ציר הזמן, כאשר בראש הרשימה והמבנים תוכלו לראות את מצודת דוד שהינה אתר ארכיאולוגי לכל דבר שבה ישנם שרידים עתיקים ועדויות על התהפוכות שהיו בזמנים של תקופת בית 2.

  בנוסף לתערוכות הקבועות הקיימות במקום ניתן ליהנות מתערוכות מתחלפות שמשתנות מעת לעת בהתאם להנהלת המקום, כגון: תפאורת המקום, הצגת אירועי תרבות וחינוך שנערכים במקום וכדומה.

חשוב לציין שבירושלים ישנם עוד מגוון עצום ורחב במיוחד של מוזיאונים מומלצים שאת המידע עליהם תוכלו לקבל ברשת האינטרנט ובמשרדי המודיעין הפרוסים ברחבי העיר המעניקים שירות לאורחים, המבקרים והמטיילים באזור.

כמו כן חשוב לזכור שכל מוזיאון פועל בשעות אחרות ומומלץ לבצע בדיקה מקדימה אודות שעות הפעילות וימי הפעילות של כל אחד מהמוזיאונים בשביל להיות בטוחים שאתם מגיעים כאשר המקום פתוח, ישנם מוזיאונים שהכניסה אליהם הינה בתשלום וישנם כאלו שהכניסה בחינם.

 • טיולים בירושלים – מסלולי טיולים רבים הנמצאים בעיר ובסביבתה:לאלו המגיעים לירושלים ואזור הרי ירושלים ישנם מספר מסלולי טיולים פופולאריים שתוכלו לעשות במהלך הביקור והטיול.צוות אתר מלונות בירושלים ריכז עבורכם את מסלולי הטיולים הפופולאריים ביותר שתוכלו למצוא באזור בירת ישראל ירושלים.

  כל מסלולי הטיולים המומלצים בירושלים

  כפי שציינו באזור ירושלים והשפלה ישנם מגוון רחב של טיולים שונים ומגוונים שחלק כוללים הליכה רגלית, ובחלקם תוכלו ליהנות מנסיעה קצרה ונופים עוצרי נשימה.

  להלן מספר מסלולי טיולים מומלצים שתוכלו ליהנות מהם במהלך הביקור בירושלים והשפלה, והם:

  • מעיינות בהר – טיול בעקבות מעיינות שופעי מים בבטן האדמה באזור הרי ירושלים.
  • מערות בית ג'וברין – מסע במנהרת הזמן באחד האזורים ההיסטוריים שבאזור השפלה.
  • דרך בורמה - טיול המעיד על אומץ הלב של לוחמי הפלמ"ח.
  • הרובע היהודי - הממוקם בעיר העתיקה בירושלים.
  • הרובע הנוצרי - מיועד לתיירים הנוצרים המגיעים לראות את התרבות הנוצרית.
  • עיר דוד - טיול אל ההיסטוריה של ירושלים העתיקה וימי בית שני.
  • מצפה יאיר - הנמצא על הגבעה המערבית בקיבוץ רמת רחל המשקיף על ירושלים.
  • דרך השלום - מסלול המתחיל בנאות קדומים ומסתיים באבו גוש הנמצאת בסמוך לעיר הבירה.
  • דרך המים בהר - סיור וטיול בהרי ירושלים אל נופים עוצרי נשימה.
  • פארק קנדה - פריחות השקדיות, צמחייה ומעיינות הם מה שמחכה לכם בפארק קנדה שבבואכה ירושלים.
  • יער ירושלים - הריאה הירוקה של ירושלים במסלול טיול לנופים עוצרי נשימה.
  • עין תמר - מסלול טיול מפורסם בהרי ירושלים.
  • עין סעדים - טיול נוסף באזור הרי ירושלים בעין סעדים.

  חשוב לציין שישנם טיולים שניתן לבצע אותם בצורה עצמאית וישנם כאלו שניתן לשכור אליהם מדריך מנוסה אשר יעביר לכם הדרכה מקצועית במהלך הסיור.

  כמובן שחשוב לציין שישנם אתרים שבהם הטיול באזור דורש מזג האוויר יציב ולכן, גשמים ותנאי חורף יכולים להכביד ולהקשות על הסיור והטיול.

 • סיורים בירושלים – לאלו הרוצים מסלול סיור ליום אחד או מספר ימים:כל תייר, מבקר, מטייל וזה המגיע לירושלים יודע שאחת מהאטרקציות הפופולאריות האידיאליות ביותר אלו הסיורים המתקיימים ברחבי העיר, ישנו הבדל משמעותי בין טיול לבין סיור, כאשר הטיול הינו בדרך כלל טיול רגלי הנערך בהרי ירושלים והסיור לעומת זאת הינו טיול קצרצר המתקיים באטרקציה ספציפית וייחודית למקום הביקור.סיורים מודרכים בירושליםבמידה והחלטת להגיע ולטייל בתוך כתלי ירושלים ואינך מכיר את העיר בצורה טובה, סביר להניח שהדבר האולטימטיבי והטוב ביותר עבורך הינם הסיורים המודרכים המתקיימים בירושלים.בכל אטרקציה שנמצאת בעיר ישנם מדריכים מקצועיים המבצעים סיורים מודרכים, כאשר מרבית מהסיורים המודרכים הינם בתשלום על פי מחירון הנהלת האטרקציה, מרבית מאלו הנעזרים במדריכי סיור בירושלים הם בדרך כלל התיירים מחו"ל המגיעים לראות את עיר הבירה של ישראל.

  המקום שבו התיירים והמטיילים נעזרים בתדירות הכי גבוהה בסיורים מודרכים, זוהי העיר העתיקה בירושלים שבה ישנם מגוון רחב של אטרקציות ופעילויות שמתאימים למגזרים שונים ופלח תיירים כזה או אחר.

  לדוגמא, הסיור מודרך האולטימטיבי ביותר לפלח התיירים הנוצרי הוא באזור הרובע הנוצרי בעיר העתיקה, דוגמא נוספת לסיור פופולארי שבו נעזרים לא מעט מטיילים ומבקרים בסיורים מודרכים זה באטרקציית "מנהרות הכותל המערבי", שנחשב לאחד מהמקומות הקדושים ביותר לציבור היהודי ברחבי העולם.

  סיורים בצורה עצמאית בירושלים

  אלו שמכירים על קצה המזלג את ירושלים יכולים להיעזר בקלות במידע הרב הפרוס אצלנו באתר ובשאר אתרי האינטרנט העוסקים בסיורים וטיולים בצורה עצמאית בירושלים.

  בגלל הרגישות הגבוהה שקיימת בירושלים הן מהפן המסורתי, הביטחוני ושאר הסיטואציות, מומלץ ואף רצוי לבצע מחקר קצר בטרם יוצאים לסיור עצמאי באותה אטרקציה.

  ישנם אזורים מסוימים בירושלים שיכולים להיות מאוד מסוכנים ביטחונית בעבור פלח מבקרים כזה או אחר ולכן, מחקר קצר וייעוץ עם משרד התיירות ברחובות ירושלים יכולים להיות לך לעזר רב.

  הסיורים המומלצים שהינך יכול לבצע בצורה עצמאית בירושלים שנחשבים בין היתר לפופולאריים ביותר, זה בלי שום ספק העיר העתיקה הכוללת את הרובע היהודי, הרובע הארמני, הרובע הנוצרי והרובע המוסלמי, אף על פי שמומלץ גם בביקור במקומות אלו לקבל הדרכה קצרה טרם היציאה לסיור בגלל בעיות ביטחוניות שיכולות להיות באותה התקופה.

 • שוק מחנה יהודה - השוק הגדול ביותר והתוסס ביותר הנמצא באזור ירושלים:אחת מהאטרקציות הפופולאריות ביותר באזור ירושלים זה בלי שום ספק "שוק מחנה יהודה" שכיום הינו בין השווקים הגדולים בישראל והגדול ביותר בירושלים.בשוק מחנה יהודה תוכלו למצוא מגוון רחב של מוצרים הנמכרים לציבור הרחב, החל ממזון, ביגוד, תבלינים, ממתקים, פרחים, כלי בית, כלי מטבח, כלי עבודה וכדומה.מיקום השוק הינו בין רחובות יפו ואגריפס שהינם הרחובות המפורסמים בעיר הבירה של ישראל ובין היתר גם הרחובות המרכזיים.אחד המאפיינים המרכזיים של שוק מחנה יהודה בירושלים הינם הפוליטיקאים שמגיעים לבקר בו בעיקר בימי תקופת הבחירות לרשות הממשלה והכנסת, וכמו כן אוהדי בית"ר ירושלים שנחשב למקום מפגש פופולארי עבורם.

  השוק הינו אחד מהשווקים הוותיקים בישראל שנוסד עוד בימי התקופה העותומאנית  בסוף המאה ה 19, כיום השוק נחשב לאחד מאזורי התיירות המאובטחים ביותר בבירת ישראל וזאת בעקבות פיגועים שהיו במקום כמו לדוגמא בשנת 1969 שבו נהרגו 15 אזרחים ונפצעו כ 50 מבקרים במכונית תופת.

 • תיאטרון ירושלים – לאלו שרוצים ליהנות מתרבות בשעות הפנאי בערבים:למבקרים בעיר המחפשים את חיי התרבות של ירושלים אנו ממליצים על תיאטרון ירושלים שיכול להיות פתרון מצוין לבילוי לילי.תיאטרון ירושלים לאמוניות הבמה נחשב לאחד ממקומות התרבות המפורסמים והפופולאריים במדינת ישראל, כאשר מדי שנה מארח התיאטרון לאירועים מהגדולים של מדינת ישראל.הנהלת התיאטרון מעמידה לרשות המבקרים והאורחים את כל האמצעים הלוגיסטיים בשביל להנעים את האווירה ואת השהייה בתיאטרון, כגון:
  • 5 אולמות גדולים ומרווחים.
  • חדרי המתנה לנוחיות האורחים.
  • 2 רחבות חיצוניות.
  • ליווי צמוד של צוות המקום.
  • סידורי אבטחה וניקיון של הנהלת המקום.
  • נסעדה וקפיטריה העומדת לרשות האורחים.
  • חנות ספרים ותקליטורים.
  • חנייה לאורחים והמבקרים.

  באתר האינטרנט של תיאטרון ירושלים לאומנויות הבמה תוכלו למצוא מידע רב אודות התיאטרון, על שעות הפעילות, על ההצגות השונות שמתקיימות, רכישת כרטיסים און ליין, מופעי בידור וסטאנד אפ, רכישת מנויים וכדומה.

במידה והחלטת לצאת ולטייל באטרקציות השונות הפזורות ברחבי מרכז העיר ובאזור העיר העתיקה, מומלץ ורצוי לקרוא מעט בטרם תחליט על האטרקציה האולטימטיבית עבורך, וזאת מכיוון שישנם בעיר עשרות אטרקציות שיכולות להתאים בדיוק לאופי הטיול שלך, כמו כן חשוב לזכור שישנם סיורים וטיולים שמומלץ לקבל בהם הדרכה מסודרת שאותה ניתן לקבל במשרדי האטרקציה שבדרך כלל הינה בתשלום נוסף.

כמו כן בגלל רגישות העיר ירושלים לדת, צניעות ובגלל המתיחות הרבה שקיימת באזורים שונים בעיר, יש לוודא עם משרדי המודיעין ומשרדי התיירות הפורסים באזור על הכדאיות שבביקור באטרקציות השונות, הן מטעמי ביטחון והן בגלל ריבוי אזורים שאסורים לכניסה בהוראת המשטרה.

אכסניית אברהם בירושלים

אכסניית אברהם בירושלים

הנביאים 67, 94702, ירושלים
רשת אברהם הוסטל המחזיקה במספר אכסניות בישראל מדורג בין עשרת ההוסטלים הטובים בעולם על פי "הוסטל מידע נוסף
אמריקן קולוני ירושלים

אמריקן קולוני ירושלים

לואי ונסן 1, ירושלים
מלון אמריקן קולוני הינו בית מלון ברמת 5 כוכבים בירושלים הממוקם באזור המושבה האמריקאית בירושלים המציע מידע נוסף
גרנד קורט ירושלים

גרנד קורט ירושלים

סנט ג'ורג' 15, ירושלים
בית המלון גרנד קורט בירושלים הינו מלון ברמת 5 כוכבים שנחשב לאחד מהמובילים בתחומו בעיר, בית המלון הינ מידע נוסף
דן בוטיק ירושלים

דן בוטיק ירושלים

דרך חברון 31, ירושלים
אין ספק בכלל שאחת מרשתות בתי המלון היוקרתיות והפופולאריות ביותר בארץ ישראל זוהי רשת דן, המחזיקה בבעל מידע נוסף
דן ירושלים

דן ירושלים

לחי 32, ירושלים
אחד מבתי המלון היוקרתיים והפופולאריים ביותר בישראל ובירושלים בפרט הינו בית המלון דן ירושלים, שהינו מ מידע נוסף
דן פנורמה ירושלים

דן פנורמה ירושלים

רחוב קרן היסוד 39, ירושלים
בית המלון דן פנורמה ירושלים הינו מלון ברמת 5 כוכבים השייך לרשת מלונות דן בישראל, וממוקם לו בלב שכונת מידע נוסף
המלך שלמה ירושלים

המלך שלמה ירושלים

רח' המלך דויד 32, ירושלים
אחת מבתי המלון הפופולאריים ביותר בירושלים הינו מלון המלך שלמה, המלון הינו ברמת אירוח של 4 כוכבים ואה מידע נוסף
וורט Vert ירושלים (מלון קראון פלאזה בירושלים לשעבר)

וורט Vert ירושלים (מלון קראון פלאזה בירושלים לשעבר)

העליה 1, ירושלים
בית מלון וורט Vert ירושלים (מלון קראון פלאזה בירושלים לשעבר) הינו מלון ברמת 5 כוכבים הנמצא על פסגת ר מידע נוסף
לאונרדו בוטיק ירושלים

לאונרדו בוטיק ירושלים

מונבז 3, ירושלים, ירושלים
מלון לאונרדו בוטיק בירושלים הינו מלון בוטיק חדש מבית מלונות פתאל, המציעה חווית אירוח אינטימית באוויר מידע נוסף
לאונרדו ירושלים

לאונרדו ירושלים

סנט ג'ורג' 9, ירושלים
אחד מבתי המלון המפוארים ביותר של רשת מלונות לאונרדו ובין היתר גם אחד מהיותר נחשבים בין כל מלונות ביר מידע נוסף
לאונרדו פלאזה ירושלים

לאונרדו פלאזה ירושלים

קינג ג'ורג' 47, ירושלים
בית מלון לאונרדו פלאזה בירושלים הינו מלון ברמת 5 כוכבים השייך לרשת מלונות לאונרדו העולמית ומופעל ביש מידע נוסף
מלון אלדן בירושלים

מלון אלדן בירושלים

דוד המלך 24, ירושלים
בית המלון אלדן הינו מלון בוטיק ברמת 4 כוכבים בירושלים הממוקם לו בלב אזור התיירות ומרכז העיר בירושלים מידע נוסף
מלון בית קטן בבקעה

מלון בית קטן בבקעה

יהודה 1, ירושלים
בית המלון בית קטן בבקעה הינו מלון בוטיק ברמת 3 כוכבים שנבנה בבית ערבי ישן מהתקופה העותומאנית וממוקם מידע נוסף
מלון בית קטן במושבה

מלון בית קטן במושבה

רחוב לויד ג'ורג' 4, ירושלים
בית המלון בית קטן במושבה השייך לרשת מלונות "מלוניות בית קטן", הינו מלון בוטיק ברמת 3 כוכבי מידע נוסף
מלון בית קטן ברחביה

מלון בית קטן ברחביה

רחוב אבן עזרא 20, ירושלים
בית המלון בית קטן ברחביה הינו בית מלון ברמת 3 כוכבים השייך לרשת "מלוניות בית קטן" שמחזיקה מידע נוסף
מלון בית שמואל בירושלים

מלון בית שמואל בירושלים

רחוב אליהו שמאע 6, ירושלים
בית המלון בית שמואל הינו מלון ברמת 3 כוכבים בירושלים אשר תוכנן ועוצב על ידי האדריכל המוכר משה ספדיה, מידע נוסף
מלון ג'רוזלם אין

מלון ג'רוזלם אין

הורקנוס 7, ירושלים
בית המלון ג'רוזלם אין הינו מלון ברמת 2 כוכבים הממוקם במיקום מצוין במרחק הליכה קצר יחסית מהעיר העתיקה מידע נוסף
מלון ג'רוזלם גולד

מלון ג'רוזלם גולד

פו 234, ירושלים
בית המלון ג'רוזלם גולד הינו מלון ברמת 4 כוכבים בירושלים הממוקם מאחורי התחנה המרכזית בירושלים, מה שמא מידע נוסף
מלון גני ירושלים

מלון גני ירושלים

זאב וילנאי 4, ירושלים
בית המלון גני ירושלים הינו בית מלון ברמת 4 כוכבים המוכר לרובנו כמלון לאונרדו אין י"ם מרשת לאונר מידע נוסף
מלון הבית הספרדי בירושלים

מלון הבית הספרדי בירושלים

בתי מחסה 1, ירושלים, ירושלים
מלון הבית הספרדי בירושלים הינו מלון יוקרתי השוכן במבנה עתיק לשימור בן מאתיים שנים הנבנה בסוף המאה ה1 מידע נוסף
מלון המלך דוד בירושלים

מלון המלך דוד בירושלים

רחוב המלך דוד 23, ירושלים
בית המלון המלך דוד בירושלים הינו מלון ברמת 5 כוכבים אותו מפעילה רשת מלונות דן, שלה מספר רב של בתי מל מידע נוסף
מלון הר ציון בירושלים

מלון הר ציון בירושלים

דרך חברון 17, ירושלים
מלון הר ציון הינו מלון בוטיק ברמת 4 כוכבים הממוקם לא בנקודת תצפית מרהיבה אל נופים עוצרי נשימה של ירו מידע נוסף
מלון הרמוני ירושלים

מלון הרמוני ירושלים

יואל משה סלומון 6, ירושלים
מלון הרמוני בירושלים הינו מלון בוטיק ברמת 4 כוכבים אותו מפעילה רשת מלונות אטלס, שלה מגוון רחב של בתי מידע נוסף
מלון יד השמונה

מלון יד השמונה

מושב יד השמונה, ירושלים
מלון יד השמונה הינו מלון ברמת 4 כוכבים הממוקם במושב יד השמונה בסמוך לנווה אילן, המלון מומלץ לאלו שאי מידע נוסף
מלון יערים מעלה החמישה

מלון יערים מעלה החמישה

מעלה החמישה, ירושלים
בית המלון יערים הינו בית מלון שנמצא בקיבוץ מעלה החמישה הממוקם בסמוך לירושלים במרחק נסיעה קצר יחסית, מידע נוסף
מלון לב בירושלים

מלון לב בירושלים

קינג ג'ורג' 18, ירושלים
בית מלון לב ירושלים הינו מלון ברמת 3 כוכבים בירושלים הממוקם במרכז העיר, המלון עצמו הינו "מלון ד מידע נוסף
מלון מגדל ירושלים

מלון מגדל ירושלים

הילל 23, ירושלים
בית המלון מגדל בירושלים הינו מלון ברמת אירוח של 3 כוכבים שממוקם בלב מרכז העיר ירושלים, ונחשב למושלם מידע נוסף
מלון מונטיפיורי ירושלים

מלון מונטיפיורי ירושלים

שץ 7, ירושלים
בית המלון מונטיפיורי בירושלים הינו מלון ברמת 3 כוכבים הממוקם במרכז ירושלים בלב העיר, בסמוך לרחובות ר מידע נוסף
מלון ממילא ירושלים

מלון ממילא ירושלים

המלך שלמה 11, ירושלים
אחד מבתי המלון המפוארים והפופולאריים בעיר הינו בית מלון ממילא' בית המלון ברמת 5 כוכבים בירושלים הממו מידע נוסף
מלון מצודת דוד

מלון מצודת דוד

דוד המלך 7, ירושלים
אחד מבתי המלון המפוארים והיוקרתיים ביותר בירושלים הינו מלון מצודת דוד בירושלים שהינו מלון ברמת 5 כוכ מידע נוסף
מלון נווה אילן

מלון נווה אילן

נווה אילן 90850, ירושלים
מלון נווה אילן בירושלים הינו מלון השייך לרשת סי הוטל ברמת 4 כוכבים, זהו בית המלון האולטימטיבי לבילוי מידע נוסף
מלון עדן בירושלים

מלון עדן בירושלים

רחוב גלעדי 4, ירושלים
בית מלון עדן ירושלים הינו מלון ברמת 3 כוכבים בירושלים הממוקם לו בלב שכונה ירוקה ושקטה בירושלים, אירו מידע נוסף
מלון עין כרם

מלון עין כרם

עין כרם, ירושלים
מלון עין כרם בירושלים הינו מלון ברמת 4 כוכבים בירושלים הממוקם בסמוך לבית החולים "הדסה עין כרם&q מידע נוסף
מלון ענבל בירושלים

מלון ענבל בירושלים

רח' ז'בוטינסקי 3, ירושלים
בית המלון ענבל בירושלים הינו מלון ברמת אירוח של 5 כוכבים פלוס שנמצא בנקודה מרכזית בעיר ומשקיף אל גן מידע נוסף
מלון עץ הזית בירושלים

מלון עץ הזית בירושלים

רחוב ג'ורג' 23, ירושלים
בית המלון עץ הזית בירושלים הינו מלון ברמת 4 כוכבים בירושלים הממוקם לו באזור המלונות החדש בשכונת אמרי מידע נוסף
מלון פלטין ירושלים

מלון פלטין ירושלים

רח' אגריפס 4, ירושלים
מלון פלטין בירושלים הינו מלון ברמת 3 כוכבים בירושלים הממוקם במרכז העיר בסמוך לרחוב קינג ג'ורג ורחוב מידע נוסף
מלון פעמונים ירושלים

מלון פעמונים ירושלים

רחוב קינג ג'ורג' 4, ירושלים, ירושלים
מלון פעמונים ירושלים הינו מלון בוטיק בלב ירושלים, המיקום המרכזי של המלון הוא בקרבת אתרי הקניות ואזור מידע נוסף
מלון צובה בלמונט

מלון צובה בלמונט

קיבוץ צובה, ירושלים
בית מלון צובה בלמונט הינו מלון הממוקם בקיבוץ צובה שבמרחק נסיעה קצר מירושלים, המלון ממוקם אל מול נופי מידע נוסף
מלון רימונים ירושלים

מלון רימונים ירושלים

שחראי 24, ירושלים
אחת מרשתות בתי המלון הפופולאריות וטובות בארץ זוהי רשת "מלונות רימונים", המחזיקה בבעלותה את מידע נוסף
מלון רמדה ירושלים

מלון רמדה ירושלים

זאב וילנאי 6, ירושלים
בית מלון רמדה ירושלים הינו מלון ברמת 5 כוכבים השייך לרשת רמדה העולמית המחזיקה מספר בתי מלון בישראל ו מידע נוסף
מלון רמת רחל

מלון רמת רחל

קיבוץ רמת רחל, ירושלים
בית המלון רמת רחל הינו מלון הממוקם בקיבוץ רמת רחל במרחק נסיעה של מספר דקות מירושלים, המלון ממוקם באו מידע נוסף
מלון שערי ירושלים

מלון שערי ירושלים

ירמיהו 43, ירושלים
בית מלון שערי ירושלים הינו מלון ברמת אירוח של 4 כוכבים הממוקם בפאתי הכניסה לירושלים, ובמרחק הליכה קצ מידע נוסף
סנטר סיטי אפרטמנטס

סנטר סיטי אפרטמנטס

בן יהודה 29, ירושלים
מלון דירות הנופש סנטר סיטי אפרטמנטס הינו אחד ממקומות האירוח המובילים והנבחרים שאפשר למצוא בבירת ישרא מידע נוסף
פרימה המלכים ירושלים

פרימה המלכים ירושלים

רחוב המלך ג'ורג' 60, ירושלים
בית המלון פרימה מלכים בירושלים הינו מלון ברמת 4 כוכבים השייך לרשת מלונות פרימה שלה מספר בתי מלונות ר מידע נוסף
פרימה פאלאס ירושלים

פרימה פאלאס ירושלים

רחוב פינס 2 א', ירושלים
בית המלון פרימה פאלאס בירושלים הינו בית מלון מרשת "מלונות פרימה" ברמת אירוח של 4 כוכבים, ב מידע נוסף
פרימה פארק ירושלים

פרימה פארק ירושלים

זאב וילנאי, ירושלים
מלון פרימה פארק בירושלים הינו מלון ברמת 4 כוכבים בירושלים הממוקם בכניסה לעיר בקרבתו של מוזיאון ישראל מידע נוסף
פרימה רויאל ירושלים

פרימה רויאל ירושלים

רחוב מנדלי מוכר ספרים 3, ירושלים
אחד ממלונות הבוטיק הפופולאריים והמוכרים בעיר הינו בית המלון פרימה רויאל ירושלים שהינו בית מלון ברמת מידע נוסף
קיסר פרימייר ירושלים

קיסר פרימייר ירושלים

יפו 208, ירושלים
בית המלון קיסר פרימייר בירושלים הינו מלון ברמת 3 כוכבים השייך לרשת מלונות קיסר שלה בתי מלון ברחבי הא מידע נוסף

דרכי הגעה

במידה והחלטת לנסוע לטייל בירושלים ואין ברשותך רכב פרטי, ככל הנראה האפשרויות הטובות ביותר העומדות לפניך הינם נסיעה באוטובוס, מונית, או אפילו רכבת היוצאת מהערים המרכזיות ברחבי הארץ, כגון: תל אביב, באר שבע או לוד.

הנסיעה בתחבורה ציבורית לירושלים

ירושלים היא אחת מהערים המרכזיות בארץ ישראל שאליה יוצא כל מספר דקות כלי תחבורה ציבורי מרחבי הארץ, הנסיעה היא אחת הנסיעות היפות שתעשו וזאת בגלל נופים עוצרי הנשימה הנמצאים לצידי הדרך לעיר הבירה של ישראל.

האפשרויות העומדות בפניך לנסוע כיום לירושלים בתחבורה ציבורית, הם:

 • אוטובוס לירושלים – שנחלקים לחברות התחבורה הציבוריות ולחברות האוטובוסים הפרטיות:בכל עיר מרכזית הנמצאת ברחבי ארץ ישראל תוכל למצוא כיום קו אוטובוס היוצא מהתחנה המרכזית לכיוון ירושלים, ישנם יעדים רחוקים יותר שהנסיעה לעיר הבירה של ישראל תכלול מספר עצירות בדרך לשם איסוף נוסעים אך חשוב לציין שאין מקום בארץ שאי אפשר להגיע ממנו לירושלים.קווי האוטובוסים לירושליםאת רשימת הקווים של חברות האוטובוסים הציבוריות אין לנו בשלב הנוכחי, אבל מה שכן נוכל לספר לכם שחברת האוטובוסים המרכזית אשר מבצעת נסיעות לירושלים מכל מקום בארץ ישראל זוהי חברת אגד, שהינה חברת האוטובוסים הגדולה בישראל.

  ישנם חברות אוטובוסים נוספות המבצעות נסיעות ליעד, אך חשוב לציין שכיום מרבית מחברות אלו הם חברות פרטיות שגובות תשלום רב על נסיעה שכזו, במידה והחלטת לנסוע עם חברת אוטובוסים פרטית לירושלים הדבר הטוב ביותר שיש לעשות הוא לנסות ולנסוע עם כמה שיותר אנשים, מטיילים ותיירים על מנת ליהנות ממחירים זולים בגלל כמות הנוסעים.

  שעות היציאה של קווי האוטובוסים לירושלים

  את שעות היציאה של האוטובוסים לירושלים מומלץ לבדוק ישירות אל מול חברת האוטובוסים איתה בחרת להגיע לעיר, קווי אגד שמספקים את מספר הקווים הגדול ביותר מרחבי הארץ יוצאים בדרך כלל בתדירות קבועה, וזאת מכיוון שהביקוש לנסיעה באוטובוס ליעד גבוה במהלך כל השנה.

  באפשרות לבצע רכישת כרטיס נסיעה באוטובוס במספר דרכים, והם:

  1. רכישת הכרטיס בקופות חברת האוטובוסים בתחנה המרכזית הקרובה למקום מגוריך.

  2. אצל נהג האוטובוס וזאת בתנאי שיש מקום על האוטובוס.

  3. דרך אתר האינטרנט של חברת האוטובוסים.

 • מונית לירושלים – לאלו שרוצים נסיעה פרטית באווירה מיוחדת:אחת האפשרויות היותר יוקרתיות שברשותך ליהנות מהם בשביל להגיע לעיר הבירה של ישראל, זה בלי שום ספק בעזרת מונית לירושלים.לנסיעה במונית ליעד יש מספר יתרונות וכמובן באותה מידה ישנם מספר חסרונות, כאשר היתרון המובהק היא הנאה מנסיעה פרטית עד היעד, עצירה במקום המדויק בו אתה צריך להגיע ולא בתחנה המרכזית כמו האוטובוסים וכדומה.ומה החסרונות של נסיעה במונית לירושלים אתה לבטח שואל את עצמך…

  החיסרון של נסיעה במונית לירושלים מסתכם בדרך כלל בעלויות ומחיר הנסיעה, כאשר במידה והחלטת לנסוע ממקום שנמצא במרחק רב מהעיר, סביר להניח שתשלם סכום לא מבוטל של כסף בשביל הפינוק וההנאה שבדבר, וזאת כמובן בלי שלקחנו את הסיכון שיכול להיות שיהיו איתך נוסעים נוספים במונית במידה והנהג הצליח לאסוף עוד כמה לקוחות על הדרך שלפעמים רבים רואים זאת כיתרון בגלל המחיר שמתחלק על פני מספר נוסעים ולא נופש רק על נוסע אחד.

  כיום ישנם שתי סוגי מונית בהם תוכל להגיע עד ירושלים ממקום מגוריך, והם:

  • מונית פרטית - שנחשב לעסק יקר יותר וכמובן מפנק הרבה יותר.
  • מונית שירות - שהינה התחליף האולטימטיבי לאוטובוס אך בדרך כלל מונית שכזו מסיעה עד 10 נוסעים ומבצעת הרבה פחות עצירות במהלך הנסיעה.
 • רכבת לירושלים – לאלו שרוצים ליהנות מנסיעה ברכבת ישראל:במידה והחלטת לנסוע לירושלים אם למטרת עבודה, אם במטרה לטייל או מכל סיבה כזו או אחרת, אין ספק בכלל שהאפשרות הטובה והיעילה ביותר העומדת ברשותך הינה נסיעה ליעד בעזרת רכבת לירושלים של "רכבת ישראל".רוצה לדעת עוד על רכבת ישראל שתיקח אותך עד ירושלים..? הגעת למקום הנכון!רכבת ישראל לירושלים על קצה המזלג

  כיום אחד מהקווים הכי פעילים של רכבת ישראל זה בלי שום ספק הקו של תל אביב – ירושלים ולהיפך.

  נכון לשנת 2012 הנסיעה מתל אביב לירושלים אורכת לא מעט זמן, אך חשוב לציין שכיום עובדת חברת רכבת ישראל על פרויקט "קו מהיר לירושלים", שבו תוכלו להגיע ממרכז הארץ בחצי שעה לכל היותר.

  הפרויקט הינו פרויקט לאומי שכולל הנחת מסילה כפולה על התשתיות הקיימות, בניית גשרים, מנהרות והקמת תחנת רכבת חדשה בבנייני האומה בירושלים.

  הנסיעה לירושלים ברכבת

  הנסיעה לירושלים ברכבת זה בלי שום ספק אחת מהנסיעות הנוחות ביותר שתוכלו לחוות בכלי התחבורה הציבוריים הקיימים במדינת ישראל, וזאת בגלל הנוחות הרבה שמעניקה הרכבת במהלך הנסיעה, החל ממושבים מרווחים, חיבור לחשמל ולאינטרנט אלחוטי, שירותים וכדומה.

  עלות הנסיעה גם נחשבת לנמוכה יחסית במידה ולוקחים כהשוואה את מחיר עלות הנסיעה במונית לירושלים או לחילופין באוטובוס לירושלים, החיסרון היחיד שקיים נכון לשנת 2012 זה אורך הנסיעה שיכול להגיע לפעמים לשעה וחצי וזאת בגלל מספר רב של עצירות בתחנות רכבת שונות ברחבי הארץ ובעיקר במרכז הארץ, אך אל חשש הדבר הולך להשתנות במהלך השנים הקרובות ואנו מבטיחים שאנו נעדכן אתכם ברגע שיהיו התפתחויות בנושא הנ"ל.

במידה וכבר הגעת לירושלים והינך מעוניין בניידות בתוך רחבי העיר, כיום אחת האפשרויות הטובות העומדות בפניך הינה רכבת קלה בירושלים שנחנכה בשנת 2011 וכיום נחשבת לכלי התחבורה המועדף על ידי תושבי העיר ועל ידי מרבית מהטיילים והמבקרים המגיעים לתור את ירושלים.

במידה וכבר הגעת לירושלים בעזרת רכב פרטי או לחילופין באחד מכלי החבורה הציבוריים שהצגנו לך כאן, סביר להניח שכרגע הדבר החשוב לך ביותר הוא הניידות בתוך רחבי העיר, כי אחרי הכל ירושלים נחשבת לאחת מהערים הגדולות בארץ ישראל והניידות בה מצד לצד יכולה להיות לא פשוטה במידה ומדובר על נסיעה באוטובוס בתוך העיר או מונית שיכולה להיות מאוד יקרה.

האופציה הטובה ביותר העומדת כיום לרשותך הינה נסיעה ברכבת הקלה בירושלים שנבנתה על ידי חברת רכבת ישראל, המפעילה בין היתר גם רכבות מרחבי הארץ אל עיר הבירה של מדינת ישראל.

על פרויקט הרכבת הקלה בירושלים

פרויקט רכבת קלה בירושלים הינו דבר שהביא את ירושלים לקדמת הטכנולוגיה, כאשר כיום הרכבת עצמה מסוגלת להסיע כמות של 500 נוסעים בנסיעה אחת, מה שמשפר בצורה משמעותית את הניידות בעיר.

הרכבת עצמה מונעת על ידי חשמל ונבנתה בהתאם לתנאי שמירת הסביבה והשקט הסביבתי, הרכבת עצמה נעה על מסילה ברוחב של 1.435 מטרים, כאשר כיום הרכבת עצמה מקבלת עדיפות ברמזורים המופעלים בעיר ומשך זמן הנסיעה הינו קצר הרבה יותר מכלי התחבורה האחרים הפועלים בשטחה של ירושלים.

עלויות הנסיעה לירושלים

עלויות ומחירי הנסיעה לירושלים משתנים בהתאם למספר פרמטרים שונים, כאשר הפרמטר העיקרי הינו היעד ממנו החלטת לנסוע לעיר, ככל שיעד היציאה יהיה רחוק יותר מירושלים כך סביר להניח שעלות הנסיעה תעלה יותר, וזאת בגלל הוצאות הדלק של אותו כלי תחבורה ותעריפי הנסיעה על פי מחירון חברת האוטובוסים או חברת המוניות במקרה הנ"ל